Cristina Cioran, sperietură de zile mari în penultima lună de sarcină. De ce a ajuns vedeta la spital
După o primă sarcină cu probleme și un copil născut prematur, Cristina Cioran, însărcinată în penultima lună, a tras o sperietură de zile mari. Preocupată să ducă sarcina la bun sfârșit, vedeta a ajuns pe patul de spital cu puțin timp înainte de naștere. Care este motivul internării și cum se simte acum?
„Am tras o mică sperietură”
Cristina Cioran și Alex Dobrescu urmează să devină părinți în luna februarie a acestui an. Data probabilă a nașterii coincide cu expirarea ordinului de protecție pe care vedeta l-a obținut anul trecut împotriva tatălui copiilor ei. Acum și-a îngrijorat fanii după ce s-a filmat pe patul de spital în a opta lună de sarcină.
În urmă cu puțin timp, actrița recunoștea că hormonii îi dau mari bătăi de cap. Acum se pare că alergiile au fost problema. Conform spuselor sale, s-a prezentat la unitatea medicală pentru niște investigații suplimentare.
„Știți că ziceam aseară că e liniștea de dinaintea furtunii? Chiar că a fost. Sunt la Spitalul Universitar, am venit pentru niște investigații. Suntem bine, dar am tras o mică sperietură. Am descoperit niște alergii, nu aveam așa ceva. Sunt bine, sunt fericită că e bebelușul bine și crește acolo. Sper să stea cât trebuie acolo. (...) Am făcut o nouă alergie la fier”, a transmis fosta prezentatoare a emisiunii „Acasă în bucătărie”.
„Au început să se succedă amintirile de la nașterea Emei, când am venit de urgență pe targă”
În urmă cu trei ani și jumătate, Cristina Cioran a născut-o pe Ema prematur. Fetița a venit pe lume la opt luni și jumătate, deși artista nu întâmpinase probleme de sănătate pe timpul sarcinii. După această vizită la spital se pare că pe actrița din filmul „Margo” au copleșit-o amintirile.
„M-au copleșit emoțiile, au început să se succeadă amintirile de la nașterea Emei, când am venit de urgență pe targă. Am văzut inclusiv patul de la Urgențe, unde a fost prima consultație și sala de nașteri. M-a bufnit un plâns și nu-mi venea să cred. M-au copleșit niște emoții”, a mai transmis vedeta pe Instagram.

Cristina Cioran a rememorat în urmă cu ceva timp momentul în care și-a adus pe lume fetița. „La 8 am chemat salvarea, la 8 jumate am născut, natural, fără anestezie. N-am văzut-o când a scos-o, am simțit când a scos-o și doar au dus-o. Au fost niște momente groaznice așteptând să îmi spună dacă e ok. O lună jumate a stat în spital, o lună la incubator, la aparate, alte două săptămâni la pătuț cald, în salon cu alți copilași”, a povestit Cristina Cioran în cadrul emisiunii „Vorbește lumea”.
Mai este foarte puțin până când vedeta își poate ține în brațe băiețelul, pe care a decis să-l boteze Ioan. Acum, însă, trebuie să se concentreze doar pe starea ei de sănătate, să se protejeze astfel încât micuțul să stea cât mai mult în burtica ei.
Surse foto: facebook.com, instagram.com
Surse articol: spynews.ro, wowbiz.ro, cancan.ro, protv.ro
Tags: Cristina Cioran, Vedete Romania