Iasmina, o copilă de 15 ani din Timișoara a murit tragic după ce s-a electrocutat în baie. "Dumnezeu a iubit-o atât de mult încât a luat-o la El”

Iasmina, o copilă de 15 ani din Timișoara a murit tragic după ce s-a electrocutat în baie. "Dumnezeu a iubit-o atât de mult încât a luat-o la El”
Alexandra Siromașenco
Vineri, 12.09.2025

O tragedie cumplită a lovit o familie din Timișoara. Iasmina, o adolescentă de doar 15 ani, s-a stins din viață după un an de suferință, în urma unui accident casnic teribil. Parcurge articolul de mai jos și află-i povestea.

Totul a început în vara anului 2024, când Iasmina Danciu a intrat în baie pentru a face un duș și s-a electrocutat.

Detaliile incidentului nu au fost făcute publice, însă fata a ajuns într-o stare critică.

De atunci, a urmat o luptă crâncenă pentru supraviețuire.

Organismul Iasminei a cedat pe fondul unei infecții

Iasmina a fost internată în mai multe spitale din România și din străinătate, a trecut prin tratamente complicate și luni întregi de spitalizare.

În tot acest timp, familia, prietenii și oameni cu suflet mare s-au mobilizat pentru a strânge fondurile necesare îngrijirii ei.

Din păcate, organismul fragil al Iasminei a cedat în cele din urmă.

iasmina danciu in scaun cu rotile in timpul tratamentelor in barcelona

Adolescenta s-a stins din viață la Institutul Guttman din Barcelona, în urma unei infecții la plămâni.

În prima săptămână a noului an școlar, vestea morții Iasminei a căzut ca un trăsnet peste cei care au iubit-o și au sperat la o minune până în ultima clipă.

Tragedie în Vaslui! Un copil a murit electrocutat în timpul unei plimbări cu părinții. S-ar fi sprijinit de un stâlp de iluminat

„A luptat până în ultima clipă”

Mama fetei a transmis un mesaj sfâșietor pe rețelele de socializare, prin care a anunțat decesul Iasminei.

„Dumnezeu a iubit-o atât de mult... încât a luat-o la El! Iasmi... a devenit un Înger! Iubita noastră, puternica noastră... a luptat până în ultima clipă!

Dar a obosit! Iasmi... mereu vei fi prezentă în inimile noastre! Îți mulțumim că ne-ai dat șansa să te avem ca fiică! Ești cea mai minunată!

Te rog, de acolo de Sus... să ne dai putere! Pentru că suntem distruși. Te iubim infinit!”, a scris mama fetei pe Facebook.

Gabriel, un tânăr fotbalist de numai 20 de ani a sfârșit tragic, după ce a căzut de la etajul 3 al unui bloc din Slatina. Nu a mai putut fi salvat

„Nu te vom uita!”

Iasmina era o elevă de excepție, cu rezultate remarcabile la învățătură. Profesorii liceului unde Iasmina studia au transmis, la rândul lor, un mesaj plin de emoție și durere.

iasmina danciu aranjata si coafata cu doar cateva luni inainte de accident

„Iasmina s-a mutat la Domnul, în ceata drepților și a îngerilor. Drum lin către lumina cea neînserată, suflet blând și drag! Nu te vom uita, ci vei rămâne pururea vie în rugăciunile și inimile noastre!

Ne rugăm ca Hristos, Cel ce este Lumină și Viață, să dăruiască odihnă și mângâiere celor rămași nemângâiați! Veșnică să-i fie pomenirea!”, au transmis reprezentanții școlii unde învăța Iasmina.

Andrei, un student olimpic de 21 de ani, a fost ucis de un polițist care s-a urcat beat la volan. Familia cere dreptate și susține că se încearcă mușamalizarea cazului

Trupul adolescentei va fi repatriat la începutul săptămânii viitoare

Acum, familia îndurerată așteaptă repatrierea trupului neînsuflețit al adolescentei.

După luni întregi de tratamente în străinătate, Iasmina se va întoarce acasă pentru ultima dată.

„Iasmina azi a fost luată de la morga spitalului și este la funeraria care se va ocupa de repatriere. Firma funerară care se va ocupa de toate actele necesare pentru repatrierea Iasminei, abia mâine (vineri) va putea solicita certificatul de deces, nu știm sigur dacă mâine îl și primim sau luni. (...)

Iasmina va fi repatriată în Romania cu avionul, dar nu credem că va fi posibil mai repede de luni sau marți”, au transmis joi reprezentanții Asociației Diaspora, care s-a implicat în cazul ei.

Durerea părinților este imposibil de descris. Viața unei tinere promițătoare s-a frânt mult prea devreme, lăsând în urmă lacrimi, amintiri și o suferință nemărginită.

Drum lin, Iasmina! Dumnezeu să te odihnească în pace!

Raul, tânărul decedat în Statele Unite, s-a întors acasă în sicriu. Familia a reușit să-i aducă trupul în România

Surse foto: facebookfacebookfacebook

Surse articol: stirilekanaldwowbizziuadevest

Tags: Stiri Romania

Articolul urmator »
Un român a murit la finala Nations League de la Munchen, după ce a căzut din tribune: „Nu a mai existat un accident atât de dramatic în ultimii 20 de ani”
Un român a murit la finala Nations League de la Munchen, după ce a căzut din tribune: „Nu a mai existat un accident atât de dramatic în ultimii 20 de ani”
Ramona Jurubita | Marţi, 10.06.2025
Incepe quiz
Ce fel de costum de baie ti se potriveste?
Ce fel de costum de baie ti se potriveste?

Cum ti s-a parut articolul? Voteaza!

0 (0)

Ne găsești pe