Anamaria Prodan, prima reacție după ce s-a spus că Dan Alexa ar fi fost amantul Andreei Popescu. "Liber să facă orice vrea”

Anamaria Prodan, prima reacție după ce s-a spus că Dan Alexa ar fi fost amantul Andreei Popescu. "Liber să facă orice vrea”
Ramona Jurubita
Vineri, 20.03.2026

Val de speculații în showbiz, după ce s-a aflat că Andreea Popescu și Dan Alexa ar fi avut o apropiere suspectă. Printre persoanele care au comentat subiectul momentului se află și impresara Anamaria Prodan, în vârstă de 53 de ani, care a oferit o reacție calmă, dar fermă, în stilul care a consacrat-o.

Totul a izbucnit la scurt timp după ce s-a aflat de divorțul dintre Andreea Popescu și soțul ei, Rareș Cojoc, după o relație de aproximativ 15 ani. Deși separarea a fost confirmată chiar de dansatoare, adevăratul motiv al rupturii a rămas învăluit în mister… până când au apărut zvonurile legate de o posibilă relație între Dan Alexa și Andreea Popescu.

De ce nu au fost de acord părinții lui Rareș Cojoc cu relația lui cu Andreea Popescu. "Ne-am ascuns"

Ce s-ar fi întâmplat, de fapt

Potrivit informațiilor apărute în spațiul public, dansatorul Rareș Cojoc, în vârstă de 37 de ani, ar fi descoperit în telefonul soției sale o conversație cu antrenorul Dan Alexa, în vârstă de 46 de ani. De aici și până la suspiciuni de infidelitate nu a mai fost decât un pas. Se spune că Andreea Popescu și Dan Alexa ar fi avut o idilă, însă niciunul dintre cei doi nu a confirmat oficial aceste speculații.

Ajunsă la vârsta de 42 de ani, Andreea Popescu gestionează situația cu înțelepciune și nu a ieșit public să comenteze acest subiect. A spus, pur și simplu, că mariajul dintre ea și tatăl copiilor ei a ajuns la final, dând de înțeles că stilul de viață diferit, lipsa de comunicare și programul încărcat al soțului au condus la o răcire între ei. A subliniat că acesta nu a fost infidel, însă despre o așa-zisă infidelitate din partea ei nu a spus absolut nimic.

Andreea Popescu zâmbitoare, îmbrăcată în alb, făcându-și un selfie în timp ce poartă pe cap o coroană din flori de câmp
dansatoarea Andreea Popescu

Amintim că, de curând, și Dan Alexa și soția sa, Andrada, au divorțat, după șase ani de căsnicie și un copil împreună.

Reacția Anamariei Prodan în scandalul momentului: „E liber să facă orice vrea”

În tot acest context tensionat, Anamaria Prodan, cunoscută pentru relația de prietenie cu Dan Alexa, a fost întrebată ce părere are despre situație. Răspunsul ei a fost unul cât se poate de clar:

„Nu este problema mea viața personală a lui Dan Alexa. Problema mea este doar viața profesională a lui, unde este impecabil. Restul cred că este doar bârfă, Dan fiind un bărbat divorțat, liber să facă orice vrea. Cred că subiectele de genul ăsta nu mai interesează astăzi pe nimeni. Viața privată a cuiva ține strict doar de persoana respectivă.”, a spus Anamaria Prodan pentru spynews.ro.

Declarația vine în contextul în care mulți s-au întrebat dacă impresara va lua poziție în scandal. Răspunsul ei pare să traseze o linie clară între viața personală și cea profesională, evitând să alimenteze și mai mult controversa.

Rămâne de văzut dacă lucrurile se vor clarifica sau dacă acest episod va rămâne doar la nivel de zvon. Cert este că, pentru moment, fiecare dintre cei implicați pare să gestioneze situația cu detașare și discreție.

Ce se întâmplă cu vila de 4 milioane de euro în care au locuit Andreea Popescu și Rareș Cojoc. Detalii mai puțin cunoscute despre familia lui

Surse foto: InstagramInstagramFacebook

Surse articol: RomaniatvSpynewsZiarulprofit

Tags: Anamaria Prodan, Andreea Popescu, Dan Alexa, Rares Cojoc, Vedete Romania, Stiri Romania

Articolul urmator »
Anamaria Prodan reacționează după ce s-a spus că a fost bombardat Dubaiul. "Nu există război. Bombele sunt invenții pentru românași"
Anamaria Prodan reacționează după ce s-a spus că a fost bombardat Dubaiul. "Nu există război. Bombele sunt invenții pentru românași"
Ramona Jurubita | Marţi, 03.03.2026
Incepe quiz
Cum te percep barbatii dupa prima intalnire?
Cum te percep barbatii dupa prima intalnire?

Cum ti s-a parut articolul? Voteaza!

0 (0)

Ne găsești pe