Caz șocant în Gorj. O fetiță de 13 ani a fost violată de fostul învățător, cu acordul mamei și bunicii. Femeile ar fi întreținut relații intime contra cost cu bărbatul de 71 de ani

Comunitatea din Gorj a fost zguduită de o întâmplare fără precedent! O copilă de 13 ani a fost abuzată sexual de fostul învățător, iar mama și bunica au fost complicele bărbatului mai bine de un an și jumătate! Acestea și-au dat acordul ca bătrânul de 71 de ani să întrețină relații intime cu minora!
Potrivit informațiilor ieșite la suprafață, cele două femei din familia adolescentei violate întrețineau, de asemenea, relații intime cu bărbatul, care le plătea pentru serviciile oferite.
Poliția a aflat despre această situație dramatică de la un vecin care a denunțat fapta abominabilă!
Mama și bunica o exploatau pe copilă
Întâmplarea este de necrezut pentru întreaga comunitate din Gorj, care a rămas fără cuvinte când a aflat că violatorul este chiar învățătorul fetei, cel care i-a călăuzit pașii în primii ani de școală.
Rudele fetei primeau bani de la bărbatul de 71 de ani, pentru că erau de acord să o abuzeze pe copilă.
„Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Gorj, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Biroul Teritorial Gorj, au documentat activitatea infracțională a două persoane, de 37 și 59 de ani, membre ale aceleiași familii, cercetate pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de minori și a unui bărbat de 71 de ani, cercetat pentru comiterea infracțiunilor de viol săvârșit asupra unui minor și folosirea serviciilor unei persoane exploatate.”, a anunțat IPJ Gorj.
„Acesta ar fi profitat și de poziția de autoritate asupra victimei minore”
Fostul învățător a profitat, potrivit autorităților, de poziția de autoritate pe care o avea în fața ei, având în vedere că în trecut i-a fost dascăl.
Acum, agresorul și mama adolescentei se află în arest preventiv, iar bunica este cercetată sub control judiciar. Urmează ca fiecare dintre ei să își primească pedeapsa pentru faptele comise.
„Cercetările au reliefat că acesta ar fi profitat și de poziția de autoritate asupra victimei minore, care, pentru o perioadă de timp, s-ar fi aflat în supravegherea și educarea sa. În urma a patru percheziții domiciliare efectuate de polițiști, la data de 6 septembrie 2025, au fost descoperite și ridicate mai multe dispozitive de stocare a datelor.”, anunțat IPJ Gorj.
În prezent, fata se află pe mâini bune, după ce a fost scoasă din familie de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC). Este, de asemenea, inclusă într-un program de consiliere psihologică.



Surse foto: istock.com, freepik.com
Surse articol: Stirilekanald, Adevarul, Observatornews
Tags: Stiri Romania