Creatiile designerilor romani pot fi cumparate din AFI Palace Cotroceni incepand cu 23 martie
![Creatiile designerilor romani pot fi cumparate din AFI Palace Cotroceni incepand cu 23 martie](/public/uploads/articole/thumbs4/4602.jpg)
Pe data de 23 martie 2011, la ora 19:00, va invitam la mallul AFI Palace Cotroceni, la magazinul People's Fashion Gallery, situat in apropierea intrarii principale din bulevardul Timisoara, unde va avea loc lansarea noilor colectii de primavara-vara ale designerilor Florin Dobre, Corina Vladescu, Iris Serban, Anca si Silvia Negulescu. Cei cinci creatori vor avea un spatiu destinat vanzarii produselor lor in acest magazin, alaturi de alte branduri internationale deja prezente.
Petrecerea evenimentului va avea loc pe data de 25 martie, la ora 23:00 in clubul La Blanca, de pe Calea Dorobantilor numarul 18. Atmosfera va fi asigurata de NotSoCommonDj.
Florin Dobre, in doar un an de la lansare, a avut 3 prezentari individuale si a luat parte la 2 serate ale modei organizate la hotelul Athenee Palace Hilton. A colaborat la fiecare prezentare cu Philippe Guilet de Saint Mart, cunoscut in Romania pentru cele mai remarcabile prezentari de moda organizate de-a lungul timpului in Bucuresti, in cadrul Pasarela 2008 si Pasarela 2009,si in toata lumea pentru munca sa alaturi de gigantii modei, precum Karl Lagerfeld, Thierry Mugler, J.P.Gaultier.
Absolventa „magna cum laudae" si masteranda a Facultatii de Moda din cadrul Universitatii Nationale de Arte din Bucuresti, , Corina Vladescu si-a lansat propriul brand in 2008. Colectiile sale au fost prezentate in cadrul saptamanilor modei din Oxford, Berlin, Atena si Viena, si se vand in orase precum Paris, Londra, New York si Tokyo. A creat costumele de scena pentru turneul mondial al fashion icon-ului Roisin Murphy si a fost fashion assitent-ul personal al Madonnei.
Iris Serban este absolventa a sectiei de design vestimentar din cadrul Universitatii Nationale de Arta Bucuresti. In toamna anului trecut si-a prezentat una dintre colectii la London Fashion Week, in cadrul sectiunii ON/OFF. Este proaspat intoarsa de la Paris, de la targul "Pret-a-porter Paris", unde colectia pe care o va lansa si in mallul AFI Palace din Cotroceni a avut un real success.
Anca si Silvia Negulescu sunt absolvente ale sectiei de design vestimentar de la Facultatea de arte plastice, decorative si design, din cadrul Universitatii "George Enescu" din Iasi . Au debutat pe podium in cadrul Soiree de la mode 9, la Athene Palace Hilton Hotel din Bucuresti, iar in urma participarii la Avanpremiere Fest au fost numite best new comers in 2010. Desi au intrat pe piata fashion din Romania de relativ putin timp, au reusit sa se remarce prin originalitate stilistica si prin colectii care au la baza constructii ingenioase din piele naturala.
Creatiile lor acopera o gama foarte larga de produse, fiind destinate atat femeilor, cat si barbatilor. Produsele sunt lucrate in atelierul personal al fiecarui designer, cu materiale de foarte buna calitate, cu detalii atent finisate, majoritatea articolelor fiind unicate sau comercializate intr-o serie limitata.
Mai multe detalii despre fiecare, precum si colectiile, prezentarile si campaniile designerilor puteti vedea pe:
http://www.corinavladescu.com/
http://www.anca-silvia-negulescu.com/
![Psalmii ortodocși: când să îi citești și cum te pot ajuta în viață](/public/uploads/articole/thumbs3/49646.jpg?v=1723214312)
![Legenda fiolei cu sângele Mântuitorului. Biserica Sfântului Sânge din Bruges, Belgia, găzduiește o asemenea relicvă impresionantă](/public/uploads/articole/thumbs3/48638.jpg?v=1710762247)
![Care sunt țările pentru care cetățenii români au nevoie de vize](/public/uploads/articole/thumbs3/50735.jpg?v=1734263980)